Zwrot pobrań w
1 dzień

Niemcy - Nadaj paczkę

Kurier Niemcy – co warto wiedzieć? Rodzaje wysyłki przesyłki zagranicznej do Niemiec:

Oferujemy kilka możliwości wysyłki paczek do Niemiec. Paczki, które mają dotrzeć do państw zagranicznych, są w rękach fachowców. Najczęściej przewożone są drogą lądową. Posiadamy jednak również opcję nadania paczki drogą powietrzną.

Zaufaj nam – kurier dostarczy Twoją przesyłkę tak szybko, jak tylko się da!

Współpracujemy również z innymi firmami kurierskimi: DHL, Geis, FedEx, UPS, TNT, InPost itd.

Mechanizm wysyłania paczek:

Mogą Państwo wysłać za granicę różne paczki. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że towary uznawane za niebezpieczne nie zostaną wysłane. Paczki muszą mieć również prawidłowy wymiar. Nie mogą także przewyższyć ustalanej wagi maksymalnej. Jeśli wysyłasz delikatny materiał, najlepiej owiń go papierem lub folią bąbelkową, by nie uległ zniszczeniu.

W jaki sposób wysłać przesyłkę do Niemiec:

 1. Krok pierwszy to wypełnienie naszego formularza.
  W odpowiednich okienkach wpisz takie wiadomości jak wymiar czy waga paczki.
 2. Krok drugi to wybór dostawcy jak również daty doręczenia.
 3. Następnie wypełnij informacje na temat nadawcy oraz adresata.
 4. Ostatnia rzecz to dokonanie płatności, przygotowanie paczki do nadania i oczekiwanie na kuriera.

Jakie są koszty wysyłki?

Na cenę wysyłki przesyłki do Niemiec wpływa kilka czynników. Przede wszystkim są to: rozmiar oraz waga paczki, a także wybór dostawcy. Wartość swojej paczki możesz sprawdzić na podstawie jej wagi – każdy przedział wagowy ma konkretną cenę. Miej na uwadze to, że pracownik, który stawi się po przesyłkę, nie przyjmuje gotówki. Usługę należy opłacić za pośrednictwem przelewu internetowego.

Ceny opcjonalne

 • W naszej ofercie znajduje się także dodatkowa możliwość – ubezpieczenie przesyłek.
 • Przekazanie przesyłki w sobotę wiąże się z dodatkową opłatą.
 • Uwzględniamy także dopłatę za niestandardowe elementy.
 • Jeżeli wysyłasz paczkę do osoby prywatnej, lub przesyłkę pobraniową, należność będzie trochę większa.
 • Z dodatkową opłatą wiąże się zwrot zatwierdzonych dokumentów.
 • Zmiana adresu doręczenia przesyłki to również dodatkowy koszt.
 • Wszystkie paczki sprawdzane są w sortowni firmy kurierskiej. Podanie dokładnych danych paczki w formularzu pozwala na uniknięcie dopłat. W wypadku znalezienia rozbieżności (np. w podanych rozmiarach paczki) naliczane są dopłaty.
 • Dopłaty mogą zostać naliczone także za niepoprawne spakowanie paczki.


Termin przekazania przesyłki
W zależności od wyboru dostawcy, może różnić się termin dotarcia przesyłki do Niemiec. Istnieje możliwość skorzystania z usługi ekspresowej. Przypuszczalny termin dostawy możesz zaznaczyć we wzmiankowanym wcześniej formularzu. Dokładamy jednak wszelkich starań, by Twoja przesyłka doszła na czas.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, wejdź na stronę internetową naszej firmy – tam odnajdziesz więcej wiadomości na temat naszych usług. Wszystkie przedziały wagowe paczki mają ustaloną cenę.
Cennik standardowy dzieli się na pięć kategorii wagowych:

 • do 30 kg,
 • 31–40 kg,
 • 41–40 kg
 • 51–60 kg
 • a także 61–70 kg.

Paczki ważące więcej aniżeli 70 kg zaliczane są do przesyłek wielkogabarytowych/paletowych. Opłaty za paczki o dużym gabarycie znajdziesz w cenniku usług dodatkowych.

Pamiętaj, że kurier odbierający przesyłkę nie przyjmuje pieniędzy. Zlecenie spedycji należy opłacić poprzez przelew internetowy. Klientom firmowym dajemy opcję rozliczenia na podstawie faktur z odroczonym czasem płatności. Faktury z polecenia zapłaty generują się w sposób samoczynny 15 i ostatniego dnia miesiąca. Klientom, którzy są zalogowani w programie, faktury wysyłamy mailem.
Niezalogowanym klientom przesyłamy dokumenty listem na adres, który podadzą.

Doręczenie paczki – terminy
Naszym założeniem jest to, iż przesyłka dotrze do adresata w ciągu dnia roboczego od przyjęcia wysyłki. Termin przekazania przesyłki na obszar Niemiec zależy od doboru dostawcy. Orientacyjny czas doręczenia można wybrać za pośrednictwem formularza zamówień. Staramy się, żeby dostarczyć Twoją paczkę zgodnie z terminem. Po więcej wiadomości na temat przesyłek kurierskich zajrzyj tutaj.
Nie zwlekaj i zamów kuriera DPD do Niemiec!