Zwrot pobrań w
1 dzień

Przesyłki paletowe

DHL / Fedex / Poczta Polska/ Rohlig-Suus / Erontrans – przesyłki paletowe (krajowe i zagraniczne)

Tani Kurier oferuje możliwość przesłania każdej przesyłki paletowej, niezależnie od jej wymiarów i wagi oraz miejsca nadania i doręczenia.

Usługa DHL, najczęściej wybierana przez naszych klientów, obejmuje transport standardowej palety euro o wymiarach 120x80cm (gdzie towar nie może wystawać poza obręb palety). Maksymalna wysokość w tym przypadku to 200cm (towar wraz z paletą). To usługa, gdzie podobnie jak w przypadku zwykłych paczek, możemy zamówić kuriera na konkretny dzień i przedział godzinowy, a towar doręczany jest planowo w ciągu jednego dnia roboczego. Należy w przypadku tej firmy kurierskiej zwrócić uwagę na to, że przesyłany towar musi być bardzo dobrze przymocowany do palety, nie może to też być nic delikatnego (np. szkło, AGD/RTV, itp.), ponieważ w takim przypadku, podobnie dla przedmiotów wystających poza paletę, ten przewoźnik doliczy Państwu dopłatę w wysokości 160zł brutto.

Usługa Poczty Polskiej jest bardzo podobna do DHL, jednak w tym przypadku nie możemy ustalić godzin, w jakich kurier przyjedzie do nadawcy. Jednak tutaj pojawia się korzystniejsza cena w przypadku, gdy transportujemy paletę o wymiarach 120x120cm lub z towarem, który oznaczamy naklejką typu „Ostrożnie”. Tę usługę zamawiać należy drogą mailową.

Usługa Rohlig-Suus pozwala nam na przewiezienie praktycznie dowolnego towaru, o dowolnych gabarytach, wadze i miejscu przeznaczenia, co sprawia, ze jest to często wybierana opcja z naszej oferty. Wystarczy wysłać do nas zapytanie z podaniem parametrów przesyłki paletowej oraz kodami pocztowymi nadawcy/odbiorcy, a niezwłocznie prześlemy wycenę indywidualną takiego transportu. Transportujemy przy pomocy tego przewoźnika wyłącznie przesyłki paletowe zagraniczne, mogą to być jednak palety zarówno z Polski do innego kraju, jak i importowe, gdy chcemy wysłać towar do siebie. Niestety ten przewoźnik obsługuje tylko kraje Unii Europejskiej.

Podobne zasady jak powyżej obowiązują w przypadku kolejnej firmy Erontrans, jednak tutaj transport dotyczy tylko adresów na terenie kraju. Gdy mają Państwo jakąś ciężką, gabarytową lub dłużycową przesyłkę, wystarczy wysłać do nas zapytanie poprzez e-mail (z podaniem parametrów przesyłki oraz miast/kodów pocztowych nadawcy i odbiorcy), w ciągu kilkunastu minut podamy koszt przesyłki.

Firma kurierska Fedex, to z kolei bardzo podobna usługa jak w przypadku wcześniej opisanej opcji DHL. Różnica polega na niższej cenie dla palet lżejszych oraz niestety wyższym koszcie transportu palet ciężkich. Tutaj niestety wysokość max. przesyłki to 180cm i zakaz transportu przedmiotów związanych z branżą motoryzacyjną.

Nadaj wysyłkę