Prawidłowe pakowanie przesyłek

0 Comments

Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat związany z prawidłowym pakowaniem przesyłek oraz ewentualnym uszkodzeniem paczki w transporcie.

Uszkodzenia przesyłek zdarzają się sporadycznie, niemniej jednak gdy już do takiej sytuacji dojdzie, kosztuje to sporo nerwów a firmy przewozowe często odrzucają złożone przez nas reklamacje, gdyż w wielu przypadkach nie zachodzi odpowiedzialność przewoźnika w związku z zaistniałą szkodą. Dlaczego? Odpowiedzią jest zazwyczaj niestaranne, niewystarczające zabezpieczenie przesyłki na czas transportu. Klienci bardzo często nie rozumieją procesu przewozu przesyłek kurierskich. Taka przesyłka jest co najmniej pięciokrotnie sortowana (samochód, magazyn, liniówka, magazyn, samochód) wszystko to w ciągu jednej doby. Użycie pudełka po butach, w którym umieszczono trzy kubki do kawy, zabezpieczone pojedynczą warstwą folii bąbelkowej lub gazetami, bez dodatkowego wypełnienia, zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia przesyłki, nie pomogą nawet naklejki góra/dół, ostrożnie szkło, nie pomoże też wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, taka paczka siłą rzeczy nie dojedzie do odbiorcy cała. Również w wypadku wysyłki, zwłaszcza drobnego sprzętu agd i elektroniki, zazwyczaj oryginalne opakowanie i wypełnienia nie gwarantują dotarcia paczki w całości. Takie wypełnienia sprawdzają się na paletach, gdzie w/w sprzęt zbiorczo wysyłany jest sprzedawcy a nie jako bezpieczne pojedyncze opakowanie.

Jak należy zatem zabezpieczyć przesyłkę do transportu? Bezpiecznie 😊 Weźmy pod uwagę że może wydarzyć się wiele, pomyślmy czy zawartości nic się nie stanie, jeżeli paczka wypadnie komuś z rąk. Dbajmy o to by zawartość nie miała możliwości przemieszczania się wewnątrz opakowania. Stosujmy, jeżeli to możliwe styropian, grube warstwy folii bąbelkowej, dodatkowe przegrody wewnątrz opakowania, nawet pakowanie pudełka w pudełko. Nie stosujmy zmiętych gazet/papieru, cienkich warstw folii, zwłaszcza takiej już kilkukrotnie używanej. Odbierając przesyłkę, zwróćmy uwagę na inne uszkodzenia niż tylko ewidentnie widoczne rozerwania, sprawdźmy czy zawartość nie przemieszcza się wewnątrz, czy narożniki nie są zagięte lub przetarte.  

Tagi: , ,

One thought on “Prawidłowe pakowanie przesyłek”

  1. Marek Weliński pisze:

    Jak prawidłowo zapakować paczkę? To chyba odwieczne pytanie. Wielu ludzi nie zna odpowiedzi ale według mnie solidna, dobra firma powinna wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *