Jak tanio i bezpiecznie wysłać rower?

0 Comments

Sezon rowerowy w pełni a co za tym idzie zapytań o możliwość wysyłki roweru otrzymujemy coraz więcej. Niestety, nie jest to sprzęt łatwy do transportu i  z reguły transport ten ze względu na gabaryt sporo kosztuje. Na szczęście nie u nas.

Już niebawem będzie można za pośrednictwem naszego portalu zlecić wysyłkę roweru w cenie ok 25 zł, oczywiście sprzęt będzie musiał zostać poprawnie zapakowany i dobrze zabezpieczony do transportu.

Opakowanie

Aby rower mógł zostać przyjęty do transportu musi być on zapakowany w karton o foremnym kształcie o maksymalnych wymiarach 140x80x30 cm. Z doświadczenia wiemy iż w takim opakowaniu mieszczą się nawet bardzo duże rowery, oczywiście odpowiednio przygotowane

Demontaż

Aby rower prawidłowo zmieścił się w kartonie konieczny będzie demontaż niektórych jego części. W tym celu należy zdemontować przednie koło a widełki dobrze zabezpieczyć, tak by nie przebiły kartonu. Należy zdemontować kierownicę wraz z mostkiem (zwykle nie trzeba demontować linek hamulca i przerzutek) i przymocować ją do górnej rury ramy. W zależności od wielkości roweru sztycę wraz siodłem trzeba zdemontować lub opuścić do minimum. Ostatnim elementem jest demontaż pedałów. Wszystkie odkręcone części najlepiej zapakować w osobne pudełko i umieścić w opakowaniu z rowerem a przednie koło przymocować przy pomocy opasek elektrycznych (tzw trytytki) do ramy roweru.

Zabezpieczenie roweru

Elementy delikatne i wrażliwe na zarysowania należy zabezpieczyć owijając je folią pęcherzykową lub pianką PU. Elementy mogące uszkodzić karton, jak np. zębatki korby, klamki hamulców, czy końcówka widelca przedniego należy zabezpieczyć dużą ilością folii pęcherzykowej, styropianem lub grubym kartonem.

Takie przygotowanie roweru do wysyłki zniweluje do minimum możliwość uszkodzenia przesyłki w transporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *