Zwrot pobrań w
1 dzień

Baza wiedzy

1. Wskazówki i sposoby pakowania przesyłek (poradniki firm kurierskich):

  1. dla przesyłek do 31,50kg
  2. dla przesyłek powyżej 31,50kg
  3. wysyłka artykułów szklanych
  4. wysyłka RTV/AGD
  5. wysyłka opon
  6. wysyłka artykułów motoryzacyjnych
  7. wysyłka urządzeń sanitarnych.

2. Sposoby płatności za usługi kurierskie:

Za złożone zlecenie należy zapłacić przelewem internetowym poprzez system szybkich płatności, nie ma możliwości zapłaty gotówką kurierowi, który przyjedzie do Państwa po paczkę. Klientom firmowym proponujemy wygodny sposób rozliczania na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności.

3. Regulamin serwisu:

Regulamin serwisu TaniKurier.com znajduje się pod adresem: https://tanikurier.com/regulamin

4. Terminowość oraz czasy doręczenia przesyłek:

Termin przyjazdu kuriera po przesyłkę do nadawcy nie jest gwarantowany.

Termin doręczenia przesyłek do odbiorcy to zawsze planowo jeden dzień roboczy od daty podjęcia paczki. Niestety ten termin dla usług standardowych także nie jest gwarantowany przez przewoźników. Wyjątkiem jest usługa UPS Express Saver, gdzie w razie opóźnienie przewoźnik zwraca koszt transportu.

Możliwe jest także zamówienie usług ekspresowych z gwarancją doręczenia do godziny 9 lub 12, te opcje są dostępne tylko dla wybranych adresów.

Terminy odbioru paczek od nadawcy:
DPD – orientacyjny termin można ustalić w formularzu zamówienia
UPS – datę i przedział godzinowy podjazdu po paczkę ustala się w formularzu zamówienia – zazwyczaj jest on respektowany, zamówienie kuriera na ten sam dzień jest dodatkowo płatne
GEIS (K-EX) – kurier odbiera przesyłkę do 2 dni roboczych po złożeniu zamówienia
FedEx – zamówienia złożone do godziny 11 zazwyczaj są realizowane tego samego dnia
Inpost Kurier – zamówienia złożone do godziny 12 zwykle realizowane są tego samego dnia
DHL – orientacyjny termin można ustalić w formularzu zamówienia

5. Edytowanie oraz anulowanie zamówienia:

Jeśli został już wygenerowany list przewozowy, a kurier nie odebrał jeszcze przesyłki, istnieje możliwość wprowadzenia zmian na liście przewozowym.

Jeśli są Państwo klientem zalogowanym, po anulowaniu zlecenia w panelu, środki wrócą na konto przedpłat i wtedy można wprowadzić ponownie poprawne zamówienie.

W pozostałych przypadkach prosimy o jak najszybszy kontakt poprzez pocztę elektroniczną (biuro@tanikurier.com), gdzie wystarczy podać nr listu przewozowego oraz poprawne dane. Odpowiadamy w możliwe najkrótszym możliwym czasie.

6. Zwrot pobrania:

Prawdopodobnie jako jedyni na rynku oferujemy zwrot pobrań w jeden dzień roboczy od dnia dostarczenia paczki do adresata. Przelewy wykonujemy z własnych środków kolejnego dnia od daty doręczenia. To udogodnienie obejmuje tylko poprawnie złożone zamówienia, w których nie były dokonywane żadne zmiany.

7. Listy przewozowe:

Dopuszczamy przekazywanie przesyłek kurierowi jedynie wraz z wydrukowanym listem przewozowym wygenerowanym przez nasz system, od tej zasady jest wyjątek w postaci usługi Geis, gdzie etykiety nie są w ogóle wysyłane – kurier przyjeżdża do nadawcy z gotowym wydrukiem. To dobre wyjście dla osób nie posiadających drukarki lub którym skończył się np. tusz.

8. Kontakt z kurierem:

Kurierzy nie mają obowiązku wykonania telefonu do nadawcy przed przyjazdem po przesyłkę, ta kwestia zależy wyłącznie od danego kuriera. Nie mamy też w większości przypadków możliwości uzyskania nr tel. do danego kuriera. W przypadku problemów lub chęci uzyskania dodatkowych informacji polecamy kontakt z infolinią przewoźnika. W treści wiadomości z listem przewozowym bardzo często otrzymują Państwo nr zleceń odbioru, a nr tel. znajdują się w zakładce Kontakt.

9. Faktury:

Nasz system wystawia fakturę za każde złożone zamówienie, faktury wystawiane są automatycznie na dane podane w formularzu zamówienia, 2x w miesiącu (15. i ostatniego dnia miesiąca). Dokumenty te wysyłane są na adres e-mail nadawcy lub w przypadku zalogowanych klientów, na adres właściciela danego konta. Prosimy zwrócić uwagę na poprawność wpisywanych danych. W formularzu zamówienia, jeśli nie jest się zalogowanym, należy zaznaczyć odpowiednie pole w celu otrzymania faktury na firmowe dane. Jeśli faktura wystawiona jest z błędem, należy nas o tym powiadomić i najlepiej przesłać od razu notę korygującą.

10. Uszkodzenie przesyłki:

Zazwyczaj o uszkodzeniu paczki jako pierwszy dowiaduje się adresat, do którego wysyłamy dany towar. Czasami uszkodzenie jest widoczne na pierwszy rzut oka (naruszenie opakowania zewnętrznego lub dźwięk stłuczonego szkła przy potrząsaniu paczką), w takim przypadku należy od razu powiadomić o tej sytuacji kuriera doręczającego i spisać protokół szkody. Protokół ten jest podstawowym dokumentem niezbędnym do rozpoczęcia procesu reklamacyjnego.

Jeśli jednak szkodę dostrzeżemy w późniejszym czasie, gdy kurier już odjedzie, prosimy o tego typu problemie niezwłocznie nas poinformować drogą elektroniczną (e-mail), wyślemy wtedy kuriera pod adres, gdzie znajduje się przesyłka w celu spisania protokołu. Należy pamiętać, że do momentu przyjazdu kuriera niezbędne jest zachowanie oryginalnego opakowania.

Gdy odbiorca zauważy uszkodzenie i odmówi przyjęcia paczki, zostanie ona zwrócona do nadawcy, który powinien ją przyjąć i poprosić o spisanie protokołu szkody w momencie odbioru uszkodzonego towaru.

11. Przesyłki niestandardowe:

Tani kurier jest faktycznie niedrogi i może być najtańszą formą wysłania przesyłki, w dodatku bez konieczności stania w kolejce na poczcie, jednak musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest odpowiednie opakowanie paczki. Podane w cenniku koszty wysyłki dotyczą transportu paczek standardowych, czyli wyłącznie takich, które zapakowane są w karton o regularnych kształtach, mają stosowne wymiary wg wymogów przewoźników, nie mają delikatnej zawartości (naklejki typu „uwaga ostrożnie” lub „uwaga szkło”). Bardzo często dopłatę (i to największą ze wszystkich firm kurierskich) dolicza firma DHL za owinięcie paczki folią lub folią stretch.

Prosimy o zwracanie uwagi na poprawne zabezpieczenie towaru i stosowanie się do naszych wytycznych, ponieważ przesyłki są weryfikowane w sortowniach firm kurierskich i w przypadku rozbieżności doliczane są dopłaty, którymi z przykrością musimy obciążać nadawców takich paczek, które nie są zgodne z deklaracją z formularza zamówienia.

12. Brak odbioru przesyłki w ustalonym terminie:

Jeśli zamówiony na dany dzień kurier nie przyjechał lub pojawił się w czasie, kiedy akurat nikogo nie zastał (np. firma była zamknięta), prosimy o zgłoszenie takiego faktu przez e-mail, gdzie konieczne należy podać nr listu przewozowego oraz nowy termin, na kiedy mamy ponowić zlecenie odbioru. Przesyłki z wydrukowanym listem przewozowym można pozostawić także w punkcie firmowym danej firmy kurierskiej, np. DHL Parcelshop, itp.